• bg

Понтони + Алуминиумски рамки

Краток опис:

Овој дизајн се применува и на големи FPV постројки.Има конструкции од плови од понтонски тип со алуминиумски рамки, на кои се монтираат PV панели под фиксен агол на навалување како кај копнените системи, но за прицврстување на конструкциите на понтони, кои служат само за да обезбедат пловност.Во овој случај, нема потреба од специјално дизајнирани главни плови.


Детали за производот

Ознаки на производи

Детали за производот:

Овој дизајн се применува и на големи FPV постројки.Има конструкции од плови од понтонски тип со алуминиумски рамки, на кои се монтираат PV панели под фиксен агол на навалување како кај копнените системи, но за прицврстување на конструкциите на понтони, кои служат само за да обезбедат пловност.Во овој случај, нема потреба од специјално дизајнирани главни плови.

Pontoons + Aluminum Frames (1)
AL
Pontoons + Aluminum Frames (2)
AL2

За оваа шема на дизајн, ние избираме алуминиум за поддршка на соларни панели во однос на неговата сила, нетоксичност и издржливост, силна отпорност на корозија и лесна инсталација.Ние го дизајниравме овој систем кој се користи по метод во типичен дизајн систем за монтирање, но без главни пловци, не само што заштедува многу во пакувањето и транспортот, а исто така го максимизира профитот на нашите клиенти со минимални трошоци.Освен тоа, ќе обезбедиме соодветен систем за прицврстување и прицврстување за нашите клиенти врз основа на нивните потреби. Закотвувањето на дното е критичен дел од постројката за FPV што се користи во огромното мнозинство на постоечки FPV постројки.Со помош на сидрото за да се спротивстави на движењето на страничните бранови, низите FPV можат да се задржат на место 25 или повеќе години, што е потребно само во ограничен временски период.Многу зрели решенија за закотвување постојат во морското и океанското инженерство, како и во индустриите за водни бродови, решенија кои можат лесно да се пренесат и прилагодат на контекстот на FPV.

Производ

Floats+AL рамки-FPV

Опис

Floats+AL рамки FPV системот е пловка од понтонски тип со комбинирана структура на алуминиумски држачи.Еколошките плови може повторно да се обработат и повторно да се користат за време на производството.Делот за држач е изработен од материјал AL6005-T5, кој има супериорни механички својства и силна отпорност на корозија со оксидациски третман на неговата површина.И неговиот дизајн со повеќе модули и бесплатна комбинирана платформа има пловни предности за повеќе решенија за многу водни тела како што се резервоари, индустриски езерца, езерца за земјоделство, езера, континентално море и офшор опкружување итн.

Спецификација

Апликација

Резервоари, езера, континентално море итн.

Агол на навалување на панелот

5°, 10°, 15°/Прилагодено

Екстремна брзина на ветерот (M/S)

45 m/s

Оптоварување на снег

900 N/m2

Просечна длабочина на вода (М)

≧1 м

Дизајн на панели

Врамена/без рамка

Барања за распоред

Пејсаж/еден ред/двојни редови

Должина на PV панели

1640мм-2384мм

Ширина на PV панели

992мм-1303мм

Стандарди за дизајн

JIS C8955:2017, AS/NZS 1170, DIN 1055;Меѓународен градежен код:IBC 2009;Код на градба на Калифорнија:CBC 2010;ASCE/SEI 7-10

Пловци

HDPE

Загради

AL6005-T5

Прицврстувачи

SUS304

Пловност

Овој дизајн е со 3 плови за комбинација.пловноста на краткото пливање е повеќе од 159 кг/мм2 ;средината 163 кг/мм2;долгите 182 кг/мм2

Гаранција за квалитет

10 години гаранција и повеќе од 25 години времетраење за производите.

SUN Floating се занимава со производство на чиста енергија повеќе од 10 години.Нашите решенија и услуги за FPV им помагаат на повеќе земји да произведуваат чиста и зелена енергија. Ние веруваме дека нашите постојани иновации дополнително ги оптимизираат нашите решенија за FPV при извршувањето на нашето истражување и развој.

Силата на нашиот производ

● Нов дизајн погоден за повеќе спецификации на соларни панели
● Големи низи намалени во која било големина без големи промени во дизајнот
● Мулти-модулен и бесплатен комбиниран дизајн за мулти-решенија на сложени водни тела
● Одлични материјални перформанси на цврстина на истегнување и отпорност на удар
● Висока отпорност на корозија, анти-ултравиолетова, анти-смрзнување и друга ерозија.
l Платформата се прилагодува на движењето на брановите и олеснува
● Лесно составувајте и инсталирајте
● Ефикасно на трошоците

Апликација

Решенија за вештачки водни тела (акумулации итн.), индустриски езерца, земјоделски езерца, езера, континентално море и морско опкружување итн.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја