• bg

Pontoons + Korniza Alumini

Përshkrim i shkurtër:

Ky dizajn zbatohet gjithashtu për impiantet FPV në shkallë të gjerë.Ka struktura notuese të tipit ponton me korniza alumini, mbi të cilat janë montuar panelet PV me një kënd të fiksuar animi si me sistemet tokësore, por për të ngjitur strukturat në ponton, të cilat shërbejnë vetëm për të siguruar lëvizje.Në këtë rast, nuk ka nevojë për notues kryesorë të projektuar posaçërisht.


Detajet e produktit

Etiketat e produktit

Detajet e produktit:

Ky dizajn zbatohet gjithashtu për impiantet FPV në shkallë të gjerë.Ka struktura notuese të tipit ponton me korniza alumini, mbi të cilat janë montuar panelet PV me një kënd të fiksuar animi si me sistemet tokësore, por për të ngjitur strukturat në ponton, të cilat shërbejnë vetëm për të siguruar lëvizje.Në këtë rast, nuk ka nevojë për notues kryesorë të projektuar posaçërisht.

Pontoons + Aluminum Frames (1)
AL
Pontoons + Aluminum Frames (2)
AL2

Rreth këtij modeli dizajni, ne zgjedhim aluminin për të mbështetur panelet diellore në lidhje me forcën, jotoksicitetin dhe qëndrueshmërinë e tij, rezistencën e fortë ndaj korrozionit dhe instalimin e lehtë.Ne kemi projektuar këtë sistem që merret me metodë në sistemin tipik të montimit të projektimit, por pa bova kryesore, jo vetëm që kursen shumë në paketim dhe transport, por gjithashtu maksimizon fitimet e klientëve tanë me kosto minimale.Përveç kësaj, ne do të ofrojmë një sistem të përshtatshëm ankorimi dhe ankorimi për klientët tanë bazuar në nevojat e tyre. Ankorimi në fund është një pjesë kritike e një impianti FPV që përdoret në shumicën dërrmuese të impianteve ekzistuese FPV.Me ndihmën e spirancës për t'i rezistuar lëvizjes së valëve anësore, grupet FPV mund të qëndrojnë në vend për 25 vjet ose më shumë, gjë që nevojitet vetëm për një periudhë të kufizuar kohore.Shumë zgjidhje të pjekura ankorimi ekzistojnë në inxhinierinë detare dhe oqeanike, si dhe në industritë e mjeteve ujore, zgjidhje që mund të transferohen lehtësisht dhe të përshtaten në kontekstin FPV.

Produkt

Float + korniza AL-FPV

Përshkrim

Korniza Floats+AL Sistemi FPV është notues i tipit ponton me një strukturë të kombinuar kllapash alumini.Notat miqësore me mjedisin mund të ripërpunohen dhe të ripërdoren gjatë prodhimit.Pjesa e kllapave është prej materiali AL6005-T5, i cili ka veti mekanike superiore dhe rezistencë të fortë ndaj korrozionit me trajtim oksidimi në sipërfaqen e tij.Dhe dizajni i platformës së saj me shumë module dhe të kombinuara pa pagesë ka një avantazh të gjallërimit për zgjidhje të shumëfishta në shumë trupa ujorë si rezervuarët, pellgjet industriale, pellgjet bujqësore, liqenet, detin kontinental dhe mjedisin në det, etj.

Specifikim

Aplikacion

Rezervuarët, liqenet, deti kontinental etj.

Këndi i animit të panelit

5°, 10°, 15°/Me porosi

Shpejtësia e erës ekstreme (M/S)

45 m/s

Ngarkesa e borës

900 N/m2

Thellësia mesatare e ujit (M)

≧1 m

Dizajni i panelit

I kornizuar/pa korniza

Kërkesat e paraqitjes

Peizazhi / rreshti i vetëm / rreshtat e dyfishtë

Gjatësia e paneleve PV

1640mm-2384mm

Gjerësia e paneleve PV

992mm-1303mm

Standardet e Dizajnit

JIS C8955:2017, AS/NZS 1170, DIN 1055;Kodi Ndërkombëtar i Ndërtimit:IBC 2009;Kodi i Ndërtimit në Kaliforni:CBC 2010;ASCE/SEI 7-10

bova

HDPE

Kllapa

AL6005-T5

Mbërthyes

SUS304

Lundrueshmëria

Ky dizajn është me 3 nota për kombinim.lëvizshmëria e notimit të shkurtër është më shumë se 159 kg/mm2 ;e mesme 163 kg/mm2;e gjata 182 kg/mm2

Garancia e cilësisë

10 vjet garanci dhe më shumë se 25 vjet kohëzgjatje për produktet.

SUN Floating është angazhuar në prodhimin e energjisë së pastër për më shumë se 10 vjet.Zgjidhjet dhe shërbimet tona FPV po ndihmojnë më shumë vende të prodhojnë energji të pastër dhe të gjelbër. Ne besojmë se inovacioni ynë i vazhdueshëm optimizon më tej zgjidhjet tona për FPV në performancën e Kërkimit dhe Zhvillimit tonë.

Fuqia e produktit tonë

● Dizajni i ri i përshtatshëm për më shumë specifika të paneleve diellore
● Vargje të mëdha të shkallëzuara në çdo madhësi pa ndryshime të mëdha në dizajn
● Dizajni me shumë module dhe i kombinuar pa pagesë për zgjidhje të shumëfishta në trupa ujorë kompleksë
● Performancë e shkëlqyeshme e materialit me rezistencë në tërheqje dhe rezistencë ndaj goditjes
● Rezistencë e lartë ndaj korrozionit, anti-ultraviolet, kundër ngrirjes dhe erozioni të tjerë.
● Platforma përshtatet me lëvizjen e valës dhe lehtëson
● Montoni dhe instaloni lehtësisht
● Me kosto efektive

Aplikacion

Zgjidhje për trupat ujorë të krijuar nga njeriu (rezervuarët etj.), pellgjet industriale, pellgjet bujqësore, liqenet, detin kontinental dhe mjedisin në det etj.


  • E mëparshme:
  • Tjetër:

  • Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni