• bg

Dizajni i Pure-Floats (Pontoon-Type Floats)

Përshkrim i shkurtër:

Me mbështetjen e pajisjeve tona mekanike inteligjente, kapaciteti ynë i prodhimit është me më shumë se 4 copë në minutë.Ai gjithashtu përmban një notues me formë më të rregullt për paketim më të dendur dhe transport më të lehtë.Në këtë rast, jo vetëm shmang tarifat shtesë me transportin, dhe maksimizon fitimet e klientëve tanë me kosto minimale dhe shpejtësi maksimale.

Sun Floating është angazhuar në prodhimin e energjisë së pastër për më shumë se 10 vjet.Zgjidhjet dhe shërbimet tona FPV po ndihmojnë më shumë vende të prodhojnë energji të pastër dhe të gjelbër. Ne besojmë se inovacioni ynë i vazhdueshëm optimizon më tej zgjidhjet tona për FPV në përmirësimin e Kërkimit dhe Zhvillimit tonë.


Detajet e produktit

Etiketat e produktit

Detajet e produktit:

Ky dizajn është i specializuar në impiantet FPV në shkallë të gjerë.Ka struktura notash të tipit ponton, mbi të cilat janë montuar panelet PV në një kënd të caktuar animi.Për të ulur kostot tona dhe për të rritur rendimentin e sistemit të energjisë, struktura jonë lundruese e projektuar nga SUN-Floating përbëhet nga notues me kllapa montimi metalik.Për sa i përket kllapave të montimit, ai shfaqet me ndërveprimin e tij me notuesit kryesorë, që do të thotë se notuesit kryesorë kanë 4 vrima, mund të aplikohen në madhësi të ndryshme të paneleve diellore për nevoja të ndryshme të klientëve me mbështetjen e kllapave tona prej alumini të bërë me bisht dhe të rregullueshëm. Pontoni është bërë nga materiali polietileni me densitet të lartë (HDPE) rezistent ndaj ultravjollcës dhe korrozionit, i cili prodhohet përmes një procesi të derdhjes me fryrje.Ajo që është më e rëndësishme, ne do të ofrojmë një sistem të përshtatshëm ankorimi dhe ankorimi për klientët tanë bazuar në nevojat e tyre. Ankorimi në fund është një pjesë kritike e një impianti FPV që përdoret në shumicën dërrmuese të impianteve ekzistuese FPV.Me ndihmën e spirancës për t'i rezistuar lëvizjes së valëve anësore, grupet FPV mund të qëndrojnë në vend për 25 vjet ose më shumë, gjë që nevojitet vetëm për një periudhë të kufizuar kohore.Shumë zgjidhje të pjekura ankorimi ekzistojnë në inxhinierinë detare dhe oqeanike, si dhe në industritë e mjeteve ujore, zgjidhje që mund të transferohen lehtësisht dhe të përshtaten në kontekstin FPV.

Pure-Floats  Design ( Pontoon-Type Floats) (1)
Pure-Floats  Design ( Pontoon-Type Floats) (2)

Me mbështetjen e pajisjeve tona mekanike inteligjente, kapaciteti ynë i prodhimit është me më shumë se 4 copë në minutë.Ai gjithashtu përmban një notues me formë më të rregullt për paketim më të dendur dhe transport më të lehtë.Në këtë rast, jo vetëm shmang tarifat shtesë me transportin, dhe maksimizon fitimet e klientëve tanë me kosto minimale dhe shpejtësi maksimale.

SUN Floating është angazhuar në prodhimin e energjisë së pastër për më shumë se 10 vjet.Zgjidhjet dhe shërbimet tona FPV po ndihmojnë më shumë vende të prodhojnë energji të pastër dhe të gjelbër. Ne besojmë se inovacioni ynë i vazhdueshëm optimizon më tej zgjidhjet tona për FPV në përmirësimin e Kërkimit dhe Zhvillimit tonë.

Pure-Floats  Design ( Pontoon-Type Floats) (3)
Pure-Floats  Design ( Pontoon-Type Floats) (4)

Produkt

Pure-floats-FPV

Përshkrim

Sistemi FPV Pure-floats është i strukturuar me të gjitha notuesit e tipit ponton nga polietileni me densitet të lartë (HDPE).Për veçorinë e tij miqësore me mjedisin, ai mund të ripërpunohet dhe të ripërdoret gjatë prodhimit.Dhe dizajni i saj i platformës me shumë module dhe të kombinuara pa pagesë ka një avantazh të gjallërimit për zgjidhje të shumëfishta për shumë trupa ujorë si rezervuarët, pellgjet industriale, pellgjet bujqësore, liqenet, detin kontinental dhe mjedisin në det, etj.

Specifikim

Aplikacion

Rezervuarët, liqenet, deti kontinental etj.

Këndi i animit të panelit

5°, 10°, 15°/Me porosi

Shpejtësia e erës ekstreme (M/S)

45 m/s

Ngarkesa e borës

900 N/m2

Thellësia mesatare e ujit (M)

≧1 m

Dizajni i panelit

I kornizuar/pa korniza

Kërkesat e paraqitjes

Peizazhi / rreshti i vetëm / rreshtat e dyfishtë

Gjatësia e paneleve PV

1640mm-2384mm

Gjerësia e paneleve PV

992mm-1303mm

Standardet e Dizajnit

JIS C8955:2017, AS/NZS 1170, DIN 1055;Kodi Ndërkombëtar i Ndërtimit:IBC 2009;Kodi i Ndërtimit në Kaliforni:CBC 2010;ASCE/SEI 7-10

bova

HDPE

Kllapa

AL6005-T5

Mbërthyes

SUS304

Lundrueshmëria

Ky dizajn është me 4 nota për kombinim.lëvizshmëria e notimit të shkurtër është më shumë se 159 kg/mm2 ;e mesme 163 kg/mm2;e gjata 182 kg/mm2 ;dhe notimi kryesor në panele më shumë se 120 kg/mm2

Garancia e cilësisë

10 vjet garanci dhe më shumë se 25 vjet kohëzgjatje për produktet.

Fuqia e produktit tonë

● Dizajni i ri i përshtatshëm për më shumë specifika të paneleve diellore
● Vargje të mëdha të shkallëzuara në çdo madhësi pa ndryshime të mëdha në dizajn
● Dizajni me shumë module dhe i kombinuar pa pagesë për zgjidhje të shumëfishta në trupa ujorë kompleksë
● Performancë e shkëlqyeshme e materialit me rezistencë në tërheqje dhe rezistencë ndaj goditjes
● Rezistencë e lartë ndaj korrozionit, anti-ultraviolet, kundër ngrirjes dhe erozioni të tjerë.
● Platforma përshtatet me lëvizjen e valës dhe lehtëson
● Montoni dhe instaloni lehtësisht
● Me kosto efektive

Aplikacion

Zgjidhje për trupat ujorë të krijuar nga njeriu (rezervuarët etj.), pellgjet industriale, pellgjet bujqësore, liqenet, detin kontinental dhe mjedisin në det etj.


  • E mëparshme:
  • Tjetër:

  • Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni