• bg

Сончев систем за монтирање на земја со завртки при силен снег

Краток опис:

Сончевиот систем за монтирање со завртка за земја со широка земја може да биде применлив за рамно и наклонето земјиште.Структурата е прилагодлива во ориентација Север-Југ и Запад-Исток за да може да се користи во големи погони во планински области.
  • бр.: BROAD GS1 Монтирање
  • марка: BROAD
  • Материјал: Алуминиум
  • Оптоварување на снег: до 200 см
  • Брзина на ветерот: 60 m/s
  • Сајт за инсталирање:Отворен терен
  • Тип на основа: Завртки за заземјување


Детали за производот

Ознаки на производи

Преглед

ШИРОК терен scrСончевиот систем за монтирање тој е применлив за рамно и наклонето земјиште со специјален конектор за приспособлив агол на дизајнирање.Техничкиот тим BROAD ја дизајнира структурата за монтирање со високо силно оптоварување на ветер и отпорност на оптоварување снег за екстремни временски услови.Со лесна инсталација на основата за завртки за заземјување, структурата за монтажа на земја е погодна за комерцијални проекти особено за постројки од големи размери.Високо претходно составената структура може да заштеди многу време за инсталација и трошоци за работна сила.

Ground solar mounting structure for sales Карактеристики

1. AL6005-T5 Алуминиумски елоксиран материјал за структура и компоненти.

2.Q235B шраф за заземјување со топло поцинкувано поцинковане.

3.Погоден за рамно и наклонето ридско земјиште.

4.Широко се користи за големи растенија и обилни снежни области.

 

Дури и копнена соларна монтажна структура со завртки за заземјување

Adjustable solar mounting systems

Нерамна копнена соларна монтажна структура со завртки за заземјување

solar projects on hills or mountains Компоненти

accessories of aluminum brackets

Најчесто поставувани прашања

П:Може ли да користам обична завртка како завртка за заземјување?

А:Не е прифатливо да се користи обична завртка како завртка за заземјување.Заземјувачкиот шраф на BROAD совршено се совпаѓа со соларната монтажна структура како едно од решенијата за земјена соларна монтажа.

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја